Szefowie

Jakub Wydrzyński

Szef Festiwalu

“Na pierwszy rzut oka wydaje się miłym, przyjaznym zwierzęciem. Niech jednak nikogo nie zmyli uroczy pyszczek i miękkie futro. Wydra to wprawiony myśliwy, charakteryzujący się sprytem i inteligencją, na dodatek potrafi się bawić”. Jak widzimy Szefa Festiwalu opisano już na wiele sposobów. Z jednej strony uwodzący swoim uroczym wyglądem, z drugiej stanowczy i konkretny, postrach każdego spóźniającego się na deadline szefa sekcji. Na co dzień spokojny, Wydra wyładowuje się na festiwalowych imprezach, gdzie szaleje do białego rana. Naładowany pozytywną energią udaje się na niezliczone godziny w arkany muzyki jazzowej, zgłębiając sztukę gry na saksofonie (wielu świadków mówi, że bardzo udanie). Łącząc w sobie niemałą wrażliwość i podejście do ludzi, Kuba został najpewniej stworzony do bycia Szefem Festiwalu.

Zuzanna Zając

Szefowa Festiwalu

Ze swoim pogodnym, ciepłym uśmiechem i włosami w kolorze słońca, tegoroczna Szefowa może zostać uznana za uosobienie lata. Nie przeszkadza jej jednak w żadnym stopniu fakt, iż Festiwal odbywa się w grudniu. Zimowe miesiące są równie bliskie jej sercu – chociaż nie ma sportu, którego by nie uprawiała, najbardziej kocha narciarstwo na ośnieżonych stokach. Zuzia została obdarzona unikalnym talentem zjednywania sobie sympatii każdego, kogo spotka na swojej drodze przez świat, którą zazwyczaj przebywa boso. Jako mieszkanka (dosłownie) uroczej wsi, potrafi radzić sobie z trudnymi warunkami i nieprzewidywalnymi przeciwnościami losu. Krąży opowieść o tym, jak zdarzyło jej się spóźnić do szkoły, gdyż musiała złapać konie, które pouciekały ze stajni. Skoro Zuzi udało się zapanować nad naturą, bez najmniejszych trudności poradzi sobie także z Festiwalem. Podobno nie potrafi tylko jednego – odmawiać pomocy.

Sekcja Transmisja

W tej Sekcji są panie przystojne i piękni panowie. To doświadczeni filmowcy, którzy ciągle kręcą życie szkolne. Czym się zajmują? Czy to prawda, że w ich głowach wciąż zabawa? Zapewne lubią swoją prace i dlatego ten uśmiech, ale gdy trzeba coś zrobić, walczą dzielnie dla dobra cennych ujęć. Po pierwsze, najważniejsze, dokumentują Festiwal. Nagrywają wszystkie spektakle, transmitują na telewizory. Po drugie tworzą płyty – to głównie dla potomnych. Po trzecie prowadzą Telewizję, która wszędzie wsadza nosa. Po czwarte zwiastuny – zaproszenia na szkolne wydarzenia, no i szkolny radiowęzeł, choć czasem głośnik brzęczy. Transmisja to Sekcja bardzo ważna, dla kreatywnych, twórczych ludzi, bo każdy człowiek w tej szkole muzykę z radia lubi.

Rafał Kamiński

Szef sekcji

„Dojeżdżam do szkoły z Choszczówki” – każdy, kto usłyszy te słowa z ust Rafała już wie, że ma do czynienia z człowiekiem zdolnym do rzeczy niemożliwych. Wzór męskości, rządzi i dzieli w Sekcji Transmisyjnej. Znany z bezwzględności wobec adorujących go bez końca przedstawicielek płci pięknej. Dziewczyny padają zemdlone na dźwięk werbla, który z niezwykłą mocą wydobywa się z jego zestawu perkusyjnego. Żadnej z nich nie przeszkadza, że jego niezwykle ambitne projekty muzyczne realizowane z zespołem to po prostu typowy Kinder Metal. Osobę Rafała można podsumować jednym zdaniem: właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Weronika Góralska

Szefowa Telewizji

Uśmiech nie schodzi z jej twarzy, gdy w wiecznym pośpiechu przemierza szkolne korytarze w swojej przebojowej koszulce w traktory. Niezwykle miła i serdeczna osoba, niezdolna do wchodzenia w jakiekolwiek spory. Do szkoły z najdalszych zakątków Kabat często dojeżdża na hulajnodze, czym regularnie powoduje problemy nerwowe u prof. Gawrysia i jego roweru. Z przyjemnością nakręci materiał z imienin Twojej ciotki, bo nie będzie potrafiła Ci odmówić. Znana ze swojej pracowitości, powierzone zadanie wykona perfekcyjnie i z pełnym zaangażowaniem. Jej obecność w Transmisji daje gwarancję profesjonalizmu w pracy i serdeczności w stosunkach towarzyskich.

Pozostali

Antonina Dębska

Antonina Dębska

Kamil Wardak

Kamil Wardak

Julia Wróblewska

Julia Wróblewska

Izabella Bukalska

Izabella Bukalska

Julia Szachewicz

Julia Szachewicz

Michał Darewski

Michał Darewski

Karol Teodorowicz

Karol Teodorowicz

Michał Jezierski

Michał Jezierski

Jakub Biedzki

Jakub Biedzki

Franek Szyman

Franek Szyman

Jan Czajka

Jan Czajka

Emilia Kolanowska

Emilia Kolanowska

Jerzy Traczyński

Jerzy Traczyński

Sekcja Oświetlenie

Profesjonalne oświetlenie na szkolnym festiwalu teatralnym? To zdanie wywołuje przynajmniej podziw wśród licealistów organizujących pozostałe młodzieżowe wydarzenia na mapie kulturalnej Warszawy. Dzięki heroicznym wysiłkom dzielnych Oświetleniowców możemy „zobaczyć” aktorów na Czackiej scenie. Skorzy do sporów, od lat uczestniczą w nieoficjalnym konflikcie z Sekcją Akustyczną. Praca podczas samych sztuk to niejedyne zadanie, jakie spoczywa na barkach tej Sekcji. Cały czas mają pracę na głowie – odpowiadają za oświetlenie podczas kręcenia zwiastuna i podczas pozostałych imprez odbywających się w czasie roku szkolnego,. Kto wie, może dołączenie do Sekcji Oświetleniowej to najlepszy sposób na uczestnictwo w każdym wydarzeniu w Czackim? I na opuszczenie jak największej ilości lekcji?

Marcin Antosiuk

Szef sekcji

Marcin, pieszczotliwie nazywany Antosiem (lub trochę mniej pieszczotliwie prezesem), jest człowiekiem o wybitnej inteligencji i wielu talentach; w szkole interesuje się przede wszystkim geografią i ekonomią, a poza szkołą ­ geografią i ekonomią. Lubi ładne koszule i jeszcze ładniejsze mokasyny. Zna mnóstwo przyjemnych barów czy kawiarni i zawsze wie, jak należy zająć się towarzystwem. Do kolegów i koleżanek zwraca się zazwyczaj per “słonko”, jeździ na hulajnodze i nosi skarpety w kropeczki. Antoś angażuje się całym sobą w festiwal (do tego stopnia, że często zabiera robotę sekcji porządkowej). Jest bardzo przyzwoitym człowiekiem i stroni od pikantnych żarcików, a mimo to jest znany z niezwykłego poczucia humoru – jego ulubiony zeszłoroczny kawał to pytanie znajomych o głośniki zwane kolumnami MacPhersona.

Tomasz Jedynak

Wiceszef sekcji

W czerwonej furze Tomka niestety nie ma radia, ale to człowiek zaradny, więc ma iPada i głośnik. Gdy podjeżdża pod szkole jest zawsze uśmiechnięty. Wiceszef Oświetlenia ma pewne dziwne hobby: jak niektórzy twierdzą, ciągle robi matmę. W każdej wolnej chwili leci do studia Tańca z Gwiazdami, nie wiadomo dlaczego, przyjaciele są całkiem bezradni. Gdy robi coś dla sztuki to zawzięcie i zawsze do skutku. Na ubiegłorocznym Festiwalu pokazał swój talent. Gdy wszyscy już się poddali, on wciąż martwił się o światło i lutował lampki. Podobno podczas tej pamiętnej akcji guru Oświetlenia był tak naelektryzowany, że w szkole pięć razy wyleciały korki. Tomek to osoba zabawna i bardzo przyjazna. Gdy zapytasz o przyszłość, opowie o studiach na SGH, może marketing albo zarządzanie. Lecz póki co ma roczny karnet na siłownię, a czasu bardzo mało, bo wiecznie robi matmę.

Pozostali

Magda Kamińska

Magda Kamińska

Maja Krych

Maja Krych

Tomasz Klochowicz

Tomasz Klochowicz

Natalia Gola

Natalia Gola

Jan Wojtkowski

Jan Wojtkowski

Aleksandra Wardak

Aleksandra Wardak

Weronika Kułakowska

Weronika Kułakowska

Michał Kucharski

Michał Kucharski

Lila Waszkiewicz

Lila Waszkiewicz

Sekcja Informacyjna

Podczas gdy coraz częściej podaje się w wątpliwość użyteczność drukowanej prasy, Sekcja Informacyjna to donośny, niemilknący głos sprzeciwu. Każdego roku skupia elitę intelektualną i artystyczną Czackiego, która w oparach kreatywnego szału pracuje nad nieśmiertelną Gazetą Festiwalową, przewodnikiem każdego widza, aktora i sekcyjnego po świecie teatru. Kipiące od natchnienia artykuły, opiniotwórcze recenzje spektakli i pasjonujące wywiady potrafią wzbudzić nawet w najbardziej sceptycznym czytelniku zamiłowanie do sztuki. Jednakże w dziele Sekcji Informacyjnej dech w piersiach zapiera nie tylko treść – zespół informatyków, informatyków, fotografów, grafików i składaczy czuwa oprawą estetyczną, która sprawia, że niejeden entuzjasta kupiłby Gazetę zamiast obiadu, aby nakarmić nią oczy i duszę. Jak przystało na ludzi nowoczesnych, członkowie Sekcji tworzą także stronę internetową Festiwalu, będącą co roku niezawodnym źródłem informacji. Długie, festiwalowe godziny spędzają w swojej Kanciapie, w której panuje miłość, szczęście, wolność i inne przyjemne rzeczy.

Jakub Jakubik

Szef sekcji

Gdyby w Czackim istniała bohema artystyczna, Jakubik z pewnością stanąłby na jej czele. Pod warunkiem, że nie przyszedłby za późno. Natura nie obdarzyła Szefa Sekcji Informacyjnej punktualnością, jednakże wynagrodziła mu to rozmaitymi talentami. Jednym z bardziej znaczących jest dar porywającego rozprawiania na wszystkie tematy, zarówno te, na których Kuba się dobrze zna, jak i pozostałe. Postronnym wydawać się może, że Jakubik swobodnie, czy wręcz lekceważąco podchodzi do rzeczywistości. Jednak bliżsi znajomi wiedzą, iż potrafi włożyć dużo wysiłku w sprawy, na których mu zależy; dowód stanowi chociażby tytuł laureata olimpiady historycznej. Mimo sukcesów naukowych, aktorskich i literackich, Szef Sekcji ostatecznie oddał duszę sztuce kinematografii. Aktualnie przygotowuje się do studiowania scenariopisarstwa bądź reżyserii na łódzkiej filmówce, chociaż nikt do końca nie wie w jaki sposób. O jego postaci krąży niezliczona ilość anegdot, spośród których duża część nie nadaje się do druku. Podobno planowano nakręcić film na podstawie barwnego życia Jakubika, jednakże zabrakło budżetu na statystów, którzy mogliby zagrać wszystkich jego znajomych.

Agata Bielińska

Wiceszefowa sekcji

“A kto to ta Bielińska?”. Oj, wiele traci osoba wypowiadająca to zdanie. Agatka, choć niepozorna, potrafi słowem przenosić góry, a rozmową zbić z tropu nawet najwytrwalszego krasomówcę. Wspomaga ją w tym od wielu lat zamiłowanie do filozofii, które chętnie ujawnia w rozmowach światopoglądowych. Opanowana do perfekcji strona stylistyczna języka polskiego owocuje wybitnymi wynikami z próbnych matur, a natura skrytej samotniczki połączona z nienagannym wyglądem sprawia, że niejeden chłopak ze szkolnego korytarza smali do Agaty cholewki. Oderwane od rzeczywistości podejście do życia ustępuje w gronie najbliższych, gdzie Wiceszefowa, zupełnie się rozluźniając, przestaje zważać na ograniczające ją konwenanse. Znajomość każdego kąta w popularnej restauracji Prasowy pozwala jej zaciągać tam coraz to nowych znajomych, umilających jej czas rozmową. Wpadając w sidła takowej konwersacji, łatwo jest ocknąć się dopiero po zmroku. Pomysłowość połączona z rzetelnością i emanowaniem dookoła inteligencją wręcz predestynuje ją do roli Redaktor Naczelnej Gazety Festiwalowej.

Pozostali

Aleksandra Matuszewska

Aleksandra Matuszewska

Karolina Narbutt

Karolina Narbutt

Michał Urawski

Michał Urawski

Ilona Konieczyńska

Ilona Konieczyńska

Anna Radzimińska

Anna Radzimińska

Julia Nowoszewska

Julia Nowoszewska

Tosia Szczęsny

Tosia Szczęsny

Karola Kosecka

Karola Kosecka

Piotr Pacześniak

Piotr Pacześniak

Maciek Bogdański

Maciek Bogdański

Antoni Mikocki

Antoni Mikocki

Anon

Anon

Julian Nowak

Julian Nowak

Henryk Prokop

Henryk Prokop

Sekcja Techniczna

Nikt nie zna sekretnych tajników budowy młotka lepiej niż oni. Mówi się, że lata treningu członków Sekcji Technicznej doprowadziły ich do prawdziwej perfekcji w budowie sceny, i tylko zrządzenie losu (choć niektórzy twierdzą, że losowi mogli pomóc inni Sekcyjni) sprawiło, że jeszcze nie ustanowili nowego światowego rekordu Guinessa w tej dziedzinie. Jednakże nasi dzielni mężczyźni nie ustają w trudach. W czasie trwania Festiwalu nieustannie pracują nad swoimi umiejętnościami, długimi godzinami grając w okrytego tajemnicą „gwoździa”. W trosce o zrównoważony rozwój i poprawę wyników umieścili swoją kanciapę w strategicznym miejscu – pomiędzy siłownią a kuchnią Sekcji Porządkowej. W końcu regularne spożywanie zbilansowanych posiłków, jakimi są słynne tosty i kanapki z pasztetem Porządkowej, jest równie ważne, co praca nad muskulaturą, za którą oglądają się wszystkie festiwalowiczki. Utrudzeni kręceniem korbką od kurtyny, znajdują chwile relaksu w masażach, jakie wykonują dla nich przejęte ich odpowiedzialną pracą dziewczyny.

Michał Kowalski

Szef sekcji

Jak na prawdziwego Szefa Sekcji Technicznej przystało, nie straszne mu żadne wyzwania wymagające zaangażowania młotków i gwoździ – w końcu jest kowalem własnego losu. Jego osiągnięcia w zarządzaniu najbardziej kipiącą testosteronem Sekcją są równie wysokie, co szczyt Kazbeku. Nie od dziś wiadomo o miłości Michała do Kaukazu, gdzie pozostawił część swojej duszy i co roku wraca, by ją znów odnaleźć. Szeroko znane są także zainteresowania ornitologiczne Kowala – nie sposób znaleźć w Czackim drugiego tak wytrawnego znawcę kormoranów. Znajomi widzą w nim jeden z niepodważalnych przykładów działania magii festiwalowej. Długie godziny spędzane w ciasnej kanciapie wraz z Sekcją Porządkową nakłoniły go do uczynienia jednej z jej pięknych przedstawicielek wybranką swego serca. Tym samym pogrążył wszystkie serca wzdychających do niego dziewczyn w nieutulonym żalu.

Paweł Młyniec

Wiceszef sekcji

Jeśli chodzi o siły oddziałujące między młotkiem a gwoździem, Paweł jest absolutnym specjalistą w tej dziedzinie. Ten przyszły laureat Nagrody Nobla z fizyki odnalazł się idealnie w Sekcji, która siłę fizyczną określa jako swój znak szczególny. Paweł zgłębia nie tylko teoretyczną stronę fizyki, ale i jej praktyczne tajniki – swoim ciosem karate jest w stanie powalić każdego, kto podałby to w wątpliwość. Umiejętności taneczne trenuje na długo przed studniówką, niejeden widział go zmierzającego na zajęcia z tańca towarzyskiego czy rock'n'rolla sportowego. Dla Pawła tydzień mógłby zaczynać się od wtorku, głównie dlatego, że w poniedziałki mięso nie gości w szkolnej stołówce. Swoje serce dzieli między uwielbianą czerwoną strzałę i ukochaną dziewczynę. Mówi się, że to właśnie dla jednej z nich jako pierwszy w swoim roczniku zrobił prawo jazdy – pytanie tylko, dla której?

Pozostali

Andrzej Pruszczyk

Andrzej Pruszczyk

Marcel Kupis

Marcel Kupis

Marcel Wenka

Marcel Wenka

Filip Romaniuk

Filip Romaniuk

Michał Stokłosa

Michał Stokłosa

Staś Zacharjasiewicz

Staś Zacharjasiewicz

Sekcja Akustyczna

Na początku grudnia wraz z prestiżowym podestem w rogu Sali Gimnastycznej budują swój alterświat, którego nikt poza nimi nie ogarnia myślą – kable nad ludźmi, kable pod ludźmi, skomplikowana sieć ich przewodów oplata nieprzerwanie nieświadomych niczego widzów, uczniów, twórców w całej szkole. To oni swoimi mackami docierają do najskrytszych zakamarków festiwalowych - odpowiedzialni są za nagłośnienie trzech szkolnych kawiarenek. Sekcja, która wszędzie ma swoje wtyki, a dzięki nim powietrze pełne jest dźwięków, wprowadzających w przestrzeń Czackiego emocje od niepokoju, przez melancholię, aż do stanów euforii. Wcale nie mniej artystyczni od pozostałych Sekcji, wręcz przeciwnie – w zeszłym roku szefem Akustycznych był tegoroczny student pierwszego roku krakowskiej szkoły teatralnej. Pozostaje nam czekać z niecierpliwością aż ich kącik zabłyśnie milionem kolorów dzięki niesamowitej konsoli, a my usłyszymy pierwsze dźwięki jingla, którym Akustyczna rozpocznie cztery dni teatralnego uniesienia.

Marysia Bajena

Szefowa sekcji

Okaz fenomenalny na skalę światową – wieloryb, którego niesamowicie szeroki uśmiech zdaje się nie znikać nigdy, nawet podczas snu. Niezwykłe? Taka pozaziemska istota wyłącznie w Czackim, jedynie w Sekcji, której członkowie toną nie tylko w nieograniczonej przestrzeni oceanicznej, ale także w głębinie dźwięków. Wśród przypadkowych Wodorostów Korytarzowych kojarzona jest przede wszystkim ze swojej nieposkromionej radości, hipnotyzującego głosu (być może będącego wynikiem podwodnych kontaktów z syrenami), zaciętych i efektownych prób poskromienia fortepianu oraz emanującej od niej aury otwartości i sympatii. Nasza morska istota słynie także z posiadania niepohamowanej weny na żarty, którymi uświetnia podestowy świat Akustycznej podczas festiwalu zarażając Sekcyjnych pozytywnością.

Jakub Puścion

Wiceszef sekcji

Wszechstronną duszę Wiceszefa Akustycznej można opisać słowami kluczami: siłownia, rap, dziewczęta. Wokół tych trzech pasji obraca się całe życie Puściona. Dusza towarzystwa, wszędzie go pełno. Do przesady nadużywający przysłówka „generalnie”, budzi sympatię wszystkich wokół. Słynie również z nadzwyczajnego talentu kulinarnego, który najlepiej oddaje przyrządzana przez niego jajecznica. Powszechnie znanym faktem jest, że wykorzystywał ów talent podczas wakacji, przygotowując burgery w popularnym barze nieopodal szkoły. Plotka głosi, że cała suma, którą przez ten czas zarobił Jakub, została oszczędzona na rower z bambusa, który wśród jego znajomych urósł już do rangi legendy.

Pozostali

Olga Ciężkowska

Olga Ciężkowska

Krzysztof Niedziółka

Krzysztof Niedziółka

Mateusz Remberk

Mateusz Remberk

Mikołaj Halicki

Mikołaj Halicki

Janka Komorowska

Janka Komorowska

Lucyna Klammer

Lucyna Klammer

Nad plastyczną Porządkowa

Jeśli myślisz, że rola sekcji porządkowej ogranicza się jedynie do słynnych festiwalowych tostów, to grubo się mylisz! Wykonując tytaniczną pracę, utrzymują oni Festiwal w ryzach, stanowiąc tym samym jeden z jego głównych filarów. Tylko Porządkowi wiedzą, co zrobić gdy tłum niedoinformowanych licealistów szturmuje najbardziej popularne sztuki. Broniąc zarówno festiwalowych bramek, jak i pozostawionych przez gości w szatni rzeczy, nie mają litości dla nikogo. Po pracy odpoczywają w najgorętszej z festiwalowych kanciap. Słynne wyprawy do sieci sklepów Makro owiane są zupełną tajemnicą znaną jedynie samym uczestnikom. To właśnie Sekcja Porządkowa łączy w sobie nienaganną prezencję sekcyjnych, jak i ich niebywały talent organizacyjny.

Mateusz Zbaraski

Szef sekcji

Dużo bardziej pasuje do Mateusza określenie “Naczelny Organizator” niż „Szef Porządkowej”. Przyszła jedynka na listach Forbesa łączy w sobie charyzmę i zorganizowanie. Niemały posłuch wśród swoich sekcyjnych zawdzięcza nie tylko swym talentom. Mało kto chciałby ryzykować spotkanie ze Zbarem w cztery oczy. Po ukończeniu klasy maturalnej Mateusz ma zamiar rozpocząć studia na Akademii Pieniądza SGH w Warszawie. Gdzie zdrowy duch tam i zdrowe ciało, o czym świadczą niezliczone gole strzelone przez zawodnika 3DB w Czackiej Lidze Piłkarskiej. Zamieszkały na Wilanowskiej, Szef Porządkowej częściowo pochodzi z dalekiego Albionu, co można dostrzec szczególnie na lekcjach angielskiego. Temperament stadionowych „hooligans” połączony ze świetnie wykształconą komunikacją międzyludzką stawia Zbaraskiego na samym festiwalowym podium.

Asia Szczepanik

Wiceszefowa sekcji

Jest to niewątpliwie jedna z najbardziej kolorowych szefowych Sekcji zapewniającej pełnowarTOSTowe odżywianie festiwalowiczom, choć sama zabija głód w pobliskiej, ulubionej kawiarni. Jednak wybaczamy to Asi, ponieważ ponoć zobowiązuje ją do tego jej pies NERO. Pomimo rozszerzenia matematyczno-fizycznego, często uważana jest za jednego ze społków, doskonale asymiluje się ze środowiskiem przyrodniczym, wzbogacając swoją dobę o dodatkową chemię, a także doskonale wpisuje się w artystyczne kanony klasy humanistycznej, wyzwalając dźwięki gitary i pianina. Typową Asię charakteryzują świąteczne sweterki w jelenie i torebka w koty. Uwielbia smażyć się w wakacje na słońcu do koloru skwarki, jednocześnie oddając się lekturze „Pana Tadeusza”, a następnie wyskakiwać niezmierzone pokłady energii na trampolinie i wymaszerowywać je na stepperze.

Pozostali

Asia Ryszka

Asia Ryszka

Kasia Lipińska

Kasia Lipińska

Zosia Kubaszewska

Zosia Kubaszewska

Tomek Mądry

Tomek Mądry

Szymon Kołosowski

Szymon Kołosowski

Alex Świątek

Alex Świątek

Maja Stankowska

Maja Stankowska

Wiktor Żyro

Wiktor Żyro

Karolina Sady

Karolina Sady

Julia Kalmus

Julia Kalmus

Hubert Miłkowski

Hubert Miłkowski

Sekcja Plastyczna

„Co słychać w Sekcji Plastycznej?” – to jedno z niewielu pytań, które nigdy nie padają w czasie Festiwalu, ponieważ powszechnie wiadomo, że nie otrzyma się na nie odpowiedzi. Świat rozciągający się za zamkniętymi drzwiami Kanciapy Plastycznych pozostaje dla reszty śmiertelników nieodgadnioną tajemnicą. W tej sekretnej, wręcz mistycznej atmosferze powstają kunsztowne festiwalowe nagrody, o które zaciętą walkę toczą wszyscy twórcy wystawianych spektakli. A jest o co walczyć, ponieważ dzieła członków tej Sekcji co roku na nowo zaskakują awangardą i zachwycają pięknem. Farby, brokat, tektura – w obdarzonych nadprzyrodzonymi mocami rękach Plastycznych wszystko zamienia się w narzędzie do tworzenia sztuki. Jako prawdziwi artyści, Sekcyjni wyróżniają się na szkolnych korytarzach otaczającą ich aurą twórczego entuzjazmu, który chociaż w drobnej mierze udziela się wszystkim dookoła.

Natalia Piórecka

Szefowa sekcji

Rzucając hasło „Natalia”, w odpowiedziach nieustannie przeplatają się słowa: „kontaktowa”, „otwarta”, „pozytywna”, „pomocna”, a najczęściej jej znajomi na wszelkie możliwe sposoby podkreślają ciepło, które ponoć emituje jednocześnie nim emanując. Zafascynowana kulturą azjatycką, w wolnych chwilach ulatuje ponad powszechność, aby przenieść się do przestrzeni anime, które nie tylko oczarowana ogląda, ale także tworzy swoją kreską kolejne postaci. W sferze wschodniego uniesienia, jej horyzont poza japońską techniką animacji obejmuje również mangę i sztukę kulinarną - szczególnie sushi. Natalia, godnie sprawując rolę władczyni Krainy Błysku i Blasku, odnalazła się w roli brokatomana i wraz ze swoją migoczącą Sekcją wypełnia lśnieniem zzieleniałe korytarze.

Weronika Dziarnowska

Wiceszefowa sekcji

Kim jest jaskółka? Skąd do nas przybyła? Dokąd poleci? Weronikę zdobi subtelny motyw ptaka – tatuaż za prawym uchem, może z miłości do latania, a może na znak; „Uwaga, płynę własnym nurtem”. Jak na plastyka przystało, prawie co dzień zmienia kolor włosów. Kocha francuski i inne języki. W pierwszej klasie human, a w tym roku zmiana – czeka ją olimpiada z fizyki. Pełna kobiecego wdzięku, dba o piękno w swej sekcji. Często podśpiewuje melodie z „Nędzników”, nie boi się także sceny - teatr jest jej bliski, podobnie jak taniec i muzyka. Choć ciężka to sztuka, Weronika łączy w sobie dwa różne światy: artysty i fizyka. Oryginalna i kreatywna, brzydzi się mainstreamem. Jak sądzą znajomi, nikt nie zmieni jej na siłę. W przyszłości spakuje swój plecak i spełni dwa marzenia - przemierzy wszerz Azję, oraz powita ją CERN w Genewie.

Pozostali

Adam Smogorzewski

Adam Smogorzewski

Ula Mierzwa

Ula Mierzwa

Natalia Matuszewska

Natalia Matuszewska

Alicja Bondarenko

Alicja Bondarenko

Zosia Zatorska

Zosia Zatorska

Wiktoria Kosiek

Wiktoria Kosiek

Natalia Mikovic

Natalia Mikovic

Marysia Wierzbowska

Marysia Wierzbowska

Zosia Wojtkowska

Zosia Wojtkowska

Klaudia Adamek

Klaudia Adamek

Piotr Pruszkowski

Piotr Pruszkowski

Sekcja Sekretariat

Od lat nieprzerwanie przyciąga do siebie przedstawicielki płci pięknej, przyjmując w swe szeregi jedynie najurodziwsze z nich. Słodki zapach ich perfum i wonności roznosi się po szkolnych korytarzach doprowadzając mężczyzn do palpitacji. Uroda to jednak nie wszystko, czym mogą się pochwalić stałe użytkowniczki sali numer 1. To one sprawują pieczę nad organizacją Festiwalu i nie dopuszczają, by jakikolwiek termin został niedotrzymany. Przeszukują góry kostiumów, rozsyłają setki maili, a ich specjalność to najświeższe i najgorętsze plotki. Przed ich czujnym okiem nie umknie nawet najgłębiej skrywany romans. Tak szeroką aktywność umożliwiają im hektolitry wypijanej kawy, zapewniające siłę witalną niczym olimpijski miód i ambrozja. Dzięki ich nadludzkiemu wysiłkowi i nieprzespanym nocom, Festiwal z roku na rok staje się coraz wspanialszy.

Marta Lipińska

Szefowa sekcji

Ten, kto powiedział, że Szefowa Sekretariatu musi jedynie ładnie wyglądać, z pewnością nigdy nie zetknął się z Martą. Chociaż jej uroda poruszyła niejedno męskie serce, to opinię idealnej Sekretarki zawdzięcza ujmującej osobowości i niebanalnym, wszechstronnym umiejętnościom. Niestraszne są Marcie języki obce - świetnie posługuje się niemieckim, ponieważ dzieciństwo spędziła w Austrii. Umie dogadać się z każdym i nie ogranicza się w tym do gatunku ludzkiego; podobno potrafi szczekać tak przekonująco, że psy jej odpowiadają. W wolnym czasie śpiewa, gra w tenisa i oddaje się przyjemności degustacji. Znajomi Szefowej pozostają niezmiennie zadziwieni ilością jedzenia spożywanego przez Martę, szczególnie, że w żaden sposób nie widać po niej, aby dużo jadła. Trudno zarzucić Szefowej jakąkolwiek słabość, może poza skłonnością do kontuzji dolnych kończyn. Sekretariatem zarządza zręcznie i sprawnie, rozwiązując wszelkie problemy zanim nawet się pojawią.

Tosia Waszkiewicz

Wiceszefowa sekcji

Podobno jest najmądrzejszą osobą w szkole. Podobno prawie wcale nie śpi i je same zdrowe rzeczy. Jest malutka i drobniutka i co za tym idzie, nikt tak naprawdę nie zna jej dokładnego wieku. Jedni uważają, że ma co najwyżej dwanaście lat, inni twierdzą, że skończyła już piętnaście. Na koncie średnia 5.9, pierwszy w Polsce wynik z olimpiady języka francuskiego i wszystkie możliwe stypendia Warszawy. Pani Wiceszefowa to osoba spokojna jak baranek. Mimo natury perfekcjonistki, nigdy nie irytuje się na swoje sekretarki. To dobra dusza Czackiego, a może serce, bo bije od niej energia i zawsze płynie pomoc, uśmiech dla każdego zmartwionego (nie tylko dla ludzi tworzących jej Sekcję). Tosia, jak wieść niesie została ulubienicą nawet Profesor Chruszczewskiej. Nie ma więc widocznie w szkole żadnych wrogów, czego tylko się nie dotknie, wychodzi jej na ogół.

Pozostali

Magda Kapuścinska

Magda Kapuścinska

Kamila Szewczak

Kamila Szewczak

Kasia Pachelska

Kasia Pachelska

Ada Klimczak

Ada Klimczuk

Jagoda Ołdak

Jagoda Ołdak

Magda Kusa

Magda Kusa

Malwina Krzeszczyk

Malwina Krzeszczyk

Sekcja Transportowa

Transportowa jest zdecydowanie najbardziej demokratyczną Sekcją – wszyscy jej członkowie są jednocześnie szefami, a do tego to chyba niestety jedyna Sekcja, w której w tym roku obowiązuje pełny parytet płciowy. Prestiż transportowej podkreśla fakt, że jej członkowie nigdy nie musieli decydować, do której sekcji będą należeć – współpracują z każdą, więc należą do wszystkich jednocześnie. Transportowym zarzuca się wiele: że to sami starzy trzecioklasiści albo że zjadają zakupy, które mieli tylko przewieźć na odległość kilku przystanków, bo w porządkowej nikt nie ma prawa jazdy. Lecz mimo wszystko za jeszcze więcej rzeczy się ich chwali, na przykład za to, że to sami starzy trzecioklasiści i do tego chce im się wozić kilka opakowań chleba tostowego z Makro, bo w porządkowej przecież nikt nie ma prawa jazdy.

Adam Świderski

Adam tak zapalonym kierowcą, że, wykorzystując swoje podejrzane znajomości, wymógł na Szefostwie Festiwalu przyznanie mu zaszczytnej funkcji Transportowego. Żadnych przesłuchań, żadnych testów, jednym słowem: chodzący skandal. Transport to życiowe przeznaczenie Adama, za to jego drugą największą pasją jest muzyka – chodzą słuchy, że zna się na reżyserii dźwięku lepiej niż połowa Sekcji Akustycznej razem wzięta. Lata kształcenia w szkole muzycznej przyniosły efekty i Adam zdobył wieczną sławę dzięki wybitnej aranżacji muzycznej do wystawionego na zeszłorocznym Festiwalu musicalu „Harry Potter Superstar”. Każdy, kto zna Adasia, wie, że ma on także wiele innych ciekawych, oryginalnych i twórczych hobby, do których należą przede wszystkim gra na pianinie i gitarze, obserwowanie lądujących samolotów oraz oglądanie filmów na YouTubie.

Karolina Bartos

Odkąd ogłoszono wyniki naborów do Sekcji, wszyscy zadają sobie pytanie – jak rosyjskie korzenie Karoliny wpływają na jej umiejętności prowadzenia pojazdów? Czy odziedziczyła po przodkach fantazję w kierowaniu autem równą rosyjskim pobratymcom ukazanym w internecie? Jedno jest pewne: czerwony samochód, udokumentowane zdjęciem ze skoku spadochronowego zamiłowanie do sportów ekstremalnych i żelazna siła (nie tylko charakteru) to przepis na odlotową jazdę. Podczas gdy nie śmiga swoim pojazdem po ulicach stolicy, Karolina zgłębia kulturę i język rosyjski, a także ćwiczy swoje słynne mięśnie brzucha. Stereotyp delikatnej blondynki? To nie dla niej, choć nie da się ukryć, że po przodkach odziedziczyła poza odrobiną szaleństwa także urodę, a jej wyczucie stylu objawia się nie tylko w wyborze koloru auta. W chwilach relaksu uwielbia tańczyć. Jej umiejętności, zdaniem przyjaciół, pomogły już rozkręcić niejedną imprezę. Wszystkie te cechy z pewnością sprawią, że o miejsca w samochodzie Karoliny będą się bić tłumy.